۰۹۱۱۲۹۲۱۸۷۶

سومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی

سومین اجلاس “توسعه دهندگان وب فارسی” پنجم ماه بهمن‌ سال ۱۳۹۶ در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

به گزارش وب سایت خبرگزاری مهر ، با ورود فناوری اینترنت در ایران از سال ۱۳۷۲ تا کنون شاهد پیشرفت‌ های بسیار در این زمینه بودیم بگونه‌ ای که بسیاری از افراد نمیتوانند بپذیرند که تنها نزدیک به ۲۵ سال از ورود اینترنت به ایران می‌گذرد . این فناوری جوان در ایران با بهره‌گیری از فکر جوانان ایران پیشرفت گردیده و به مرور زمان وبسایت‌ ها و کسب و کار های اینترنتی متعدد در ایران آغاز به کار نموده اند .

در ابتدا اینترنت تنها برای بررسی ایمیل استفاده می‌شد اما بعد از گذشت دو سال اولین وب سایت فارسی راه‌ اندازی گردید و سپس اولین روزنامه ایرانی وارد محیط اینترنت شد . بعد از آن و با ورود وبلاگ‌ ها به عرصه وب ، فضای مجازی جلوه ای ویژه به خود دید .

طبق آخرین آمار در سال ۱۳۹۶ چیزی در حدود ۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون کاربر جمعیت اینترنتی جهان را تشکیل می‌دهند . این یعنی تقریبا از هر ۲ نفر در جهان ۱ نفر به اینترنت دسترسی دارد . این رقم در کشور ما برابر با ۵۶ میلیون نفر میباشد . یعنی میتوان گفت ۷۰ % جمیعیت ایران به اینترنت دسترسی دارد و این نشان دهنده فعالیت بسیار مدیران وب در کشورمان میباشد .

حال با تمام این تفاسیر بیشترین سهم در پیشرفت وب فارسی را توسعه دهندگان ، مدیران وب‌ سایت‌ ها و کسب و کار های اینترنتی ایفا می‌کنند . مدیرانی که بیش از نگاه به جنبه اقتصادی به جوانب دیگر نیز نگاهی دارند و با تمامی مشکلات همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند .

خوشحالیم که میخواهیم به اطلاع شما برسانیم که سومین اجلاس توسعه‌ دهندگان وب فارسی با استقبال از سازمانها ، نهاد های دولتی و بخش خصوصی و با هدف نزدیکی هرچه بیشتر این دو کفه قدرت برگزار میگردد .

اجلاس وب فارسی ، به همت کانون توسعه‌ دهندگان فضای مجازی و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا و نیز فعالان بخش خصوصی برگزار خواهد شد .

محور های اجلاس سوم به تفکیک عبارت اند از کارآفرینی و کسب و کارهای اینترنتی ، طراحی و توسعه وب ، امنیت سایبری و  اقتصاد فضای مجازی و فناوری های مالی .

علاقه مندان میتوانند مقالات و تجارب خود را به دبیرخانه دائمی این اجلاس ارسال نمایند ، لازم به ذکر است آثار برگزیده در ویژه نامه وب فارسی منتشر می شوند.

مخاطبان جهت کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این رویداد می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت رسمی اجلاس به وب سایت WWW.PWCONF.IR اقدام به رزرو صندلی در این رویداد نمایند .

question