طراحی وب سایت دو زبانه یا چند زبانه

طراحی وب سایت دو زبانه و یا چند زبانه مناسب بسیاری از کسب و کار ها میباشد که میخواهند با مشتریان بین‌ المللی و کشور های خارجی تجارت و تعامل داشته باشند یا مخاطبان آنها کاربران غیر فارسی زبان هستند .

انجام تنظیمات لازم برای مدیریت آسان ، افزودن و ویرایش مطالب و محتوا های موجود در هر زبان ، همچنین یکسان سازی اطلاعات در زبان‌ های مختلف و چندین نکته‌ فنی و کاربردی دیگر از مواردی است که در طراحی سایت‌ های دو زبانه و یا چند زبانه باید رعایت گردد .

مدیریت یکپارچه سایت‌های دوزبانه

مناسب تریت حالت در یک سایت چند زبانه  وجود محیطی یکپارچه برای مدیریت تمامی زبان‌ های وب سایت میبادش و در صورتی که این عمل بدرستی صورت نپذیرد ، مدیریت و تنظیمات وب سایت بسیار سخت گردیده و آن حس خوب را به مدیر وب سایت نخواهد داد . پنل مدیریت باید بسیار راحت و کاربر پسند باشد و کلیه زبان ها از یک پنل به سادگی مدیریت گردد .

 

انواع ابزار طراحی سایت چند زبانه

انتخاب روش و ابزار مناسب برای طراحی سایت‌های دو زبانه یا چند زبانه نه تنها در بخش محتوا بلکه در سایرقسمت های یک وب سایت یا پورتال نظیر فروشگاه های اینترنتی و … میبایست با بررسی دقیق انجام شود .

طراحی سایت‌ های چند زبانه در سیترال وب توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس انجام میگردد . نمونه کار های طراحی وب سایت چند زبانه را میتوانید در بخش نمونه کار های ما مشاهده نمایید .

راه اندازی سایت چند زبانه در زیر دامنه یا زیر شاخه

از دیگر نکاتی که در طراحی وب سایت دو زبانه یا چند زبانه میبایست مورد بررسی قرار گیرد ، راه اندازی سایت در زیر شاخه “sitralweb.com/en” یا زیردامنه “en.sitralweb.com” میباشد . هر یک از متد های مذکور ممکن است مزایا و معایبی داشته باشد . مهم‌ترین عاملی که ممکن است در این مسیر مورد توجه قرار گیرد ، اثر زیر دامنه یا زیر شاخه در سئو سایت است . تجربه ثابت کرده که راه اندازی سایت در زیر شاخه اثرات مثبتی روی بهبود جایگاه سایت و بهینه‌ سازی آن در موتور های جستجو نظیر گوگل به همراه دارد .

البته لازم به ذکر هست که نوع و کیفیت کد نویسی بسیار و بسیار در سئو حائز اهمیت میباشد . اینکه وب سایت بر روی زیر شاخه یا زیر دامنه باشد تنها گوشه ای از سئو محسوب مییشود .

قیمت طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه

قیمت دقیقی مبنی بر طراحی سایت چند زبانه نمیتوان ذکر نمود چرا که نوع کد نویسی و چند زبانه سازی در سایت های مختلف متفاوت است . اما میتوان گفت هر زبان اضافه بین ۲۰% تا ۵۰% افزایش قیمت را بدنبال خواهد داشت .

یکی از عواملی که در تعیین قیمت اضافه کردن زبان جدید اثرگذار است ، همخوانی جهت نوشته زبان جدید با زبان‌ های قبلی است . فرضا اضافه کردن زبان عربی به سایتی که با زبان فارسی طراحی شده مسلما از هزینه کمتری نسبت به اضافه کردن زبان انگلیسی خواهد بود . چراکه جهت نوشته این زبان فارسی و عربی هر دو راست به چپ میباشند و تغییرات در قالب کلی سایت بسیار کمتر خواهد بود .

طراحی سایت فروشگاهی چندزبانه

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به صورت چند زبانه از پیچیدگی‌ های بسیاری برخوردار میباشد . سامانه پرداخت آنلاین ، سیستم حمل ، فرایند خرید و سبد خرید ، توضیحات محصولات و نمایش آنها در هر زبان از مهم ترین عوامل در طراحی یک سایت فروشگاهی چند زبانه میباشد .

در صورتی که میخواهید یک سایت دو زبانه یا چند زبانه داشته باشید با ما تماس بگیرید . مشاورین ما شما را در انتخاب بهترین گزینه با قیمت مناسب راهنمایی خواهند نمود .

 

برخی از امکانات در طراحی سایت دوزبانه یا چند زبانه

– طراحی برگه یا برگه های معرفی خدمات یا محصولات

– طراحی برگه های اختصاصی ارتباط با ما و درباره ما

– طراحی ظاهری شکیل و خیره کننده

– راه اندازی سایت بر روی زیر شاخه برای بهبود سئو

– تعریف استایل های اختصاصی برای راست چین و چپ چین

– تعریف کنترل پنل اختصاصی برای برای هر زبان

– طراحی رسپانسیو ، گرافیکی و کاربر پسند با استفاده از JQuery، Html5 ، Css5 ، PHP

توجه : امکانات با توجه به توان مالی و نیازتان طراحی میگردد .